(098) 746-83-97, (0462) 65-19-24, a-energy@ukr.net
     

Системи очищення димових газів

Щоб уникнути забруднення навколишнього середовища, промисловим підприємствам та котельним пред’являються вимоги по установці спеціальних очисних систем. Установка такого обладнання не допускає потрапляння у повітря продуктів згорання, пилу, золи і твердих частин. Сучасні системи очищення продуктів згоряння – достатньо складне та ефективне обладнання.

Сьогодні найбільше поширення отримали очисні системи, що працюють за принципом сухого та мокрого уловлювання золи. Принцип дії таких апаратів заснований на відцентровій силі, використанні сил інерції або різниці зарядів частинок.

До сухих очисних систем відносяться:

·         жалюзійні золоуловлювачі;

·         електрофільтри;

·         циклони.

Серед мокрих очисних систем виділяють:

·         відцентрові скрубери;

·         мокропруткові золоуловлювачі;

·         пінні газоочищувачі.

Циклон

Найбільш поширеною системою очищення димових газів для промислових котлів є система циклон. Дане обладнання представляє собою відцентровий пиловловлювач, який затримує тверді частинки і газ, що утворився у процесі горіння. Конструкція циклону спроектована таким чином, що його елементи забезпечують обертання і поступальний рух потоку газу, що утворюється.

Газ надходить до кільцевого простору системи, де рухається по спіралі від стінок системи до центру. Після очищення газ піднімається з внутрішньої спіралі і виходить через димар. Відцентрова сила забезпечує очистку диму від забруднюючих частинок до 90%. Продукти згоряння потрапляють в бункер системи.

На нашому сайті ви знайдете якісне котельне обладнання, а також комплектуючі до нього. Фахівці компанії допоможуть вам вибрати ефективну систему очищення димових газів, яка дозволить не забруднювати навколишнє середовище.

Циклон – відцентровий пиловловлювач для відділення твердих частинок відхідних газів, конструктивні елементи якого забезпечують обертальний і поступальний рух газового потоку.Принцип роботи: знепилюючих газ надходить в утворить кільцевого простору апарату, де рухається по спіралі зі зростаючою швидкістю від периферії до центру, потім піднімається по внутрішній спіралі і виходить через вихлопну трубу. Під дією відцентрової сили частки пилу відкидаються до стінки циклону і разом з частиною газу потрапляють в бункер. 
Марка СОД 800 СОД 600 СОД 500 СОД 400
Продуктивність, м. куб/час 6000 4000 3000 2000
Эфективність очистки газів, % 85… 98
Коефіцієнт гідравлічного опору 147
Габаритні розміри:
довжина 1605 1160 1158 1000
ширина 1090 1090 1090 1090
висота 3500 2972 2646 2316
Маса, кг 316 260 206 200

 

Робота циклона-утилізатора в системах димовідведення і очищення димових газів довело підвищення ефективності системи на 5 … 7% (підсумковий ККД 93%). Незгорілі частки палива через підвищену тягу спрямовуються в димохід, де надмірне налипання сажі може призвести до займання димаря і подальшого його руйнування.
Вбудований теплообмінник в циклон дозволяє незгорілим часткам, що осаджуються в бункері циклону, віддавати своє тепло системі теплопостачання в досить тривалому періоді до повного піролізу деревних частинок.