Поради: установка і підключення твердопаливного котла

Як і будь-які інші опалювальні котли твердопаливні мають певні правила по їх установці, дотримання яких забезпечує безпеку й довговічність їх роботи. Не важливо, чи збираєтеся ви самостійно зайнятися установкою опалювального обладнання або наймаєте з цією метою команду фахівців, в будь-якому випадку буде корисно розібратися в деяких основних моментах даного процесу. Перш за все, в таких питаннях, як:

Вибір місця для установки твердопаливного котла

У цьому вам допоможуть вже раніше розроблені нормативи і правила безпеки по установці опалювальних котлів в житлових приміщеннях. В даному випадку котельня повинна добре вентилюватися. Для забезпечення безпечного та ефективного процесу горіння, підлога повинна бути бетонною товщиною не менше 5 см. Навколо котла також повинно бути достатньо місця для забезпечення вентиляції його поверхонь. Після того як вами або фахівцями з установки було вибрано місце для безпечної установки котла, прийшла черга монтажним роботам самого обладнання. Яке складатиметься з:

  • Установки котельного обладнання в правильно підібраному приміщенні;
  • Прокладка необхідних комунікацій по будинку;
  • Введення в експлуатацію всієї опалювальної системи.

Якщо ви вирішили зайнятися установкою котла самостійно, врахуйте також такі моменти як розвантаження обладнання, так як воно може бути досить важким і вам знадобляться додаткові пристосування для його переміщення, а також його габарити, заздалегідь продумайте можливість проходу котла через дверні прорізи.

Інструменти необхідні для установки котла

Для правильного монтажу котельного обладнання незалежно від його типу вам необхідно буде зробити деякі важливі розрахунки, такі як розрахувати оптимальні параметри котельні для безпечного розміщення в ній котла, продумати ухили, які потрібно дотримати для безпечної роботи обладнання. Після проведених обчислень слід зайнятися розведенням труб і з’єднанням його з теплоносієм, бойлером і т.д. Для виконання всього вищепереліченого слід обзавестися паяльником для з’єднання пластикових труб або зварювальним апаратом, спеціальними ножицями для труб і т.д.

Безпосередньо сам монтаж складається з наступних етапів:

  1. Підготовка котельні відповідно до правил безпеки.
  2. Установка котельного обладнання.Обв’язка – підключення комунікацій, тобто труб, за якими буде проводитися подача води в систему і її паркан. Твердопаливні побутові котли вимагають встановлення додаткового обладнання, такого як розширювальний бак, насос, група безпеки котла.
  3. Після виконання всіх основних маніпуляцій, обов’язково слід ще раз перевірити надійність і герметичність всіх з’єднань.

Введення в експлуатацію

Перед першим запуском всю систему необхідно заповнити водою і перевірити її герметичність. Обов’язково приберіть все сміття, що можливо залишився біля котла після монтажу. Переконайтеся в тому, що дверцята для чистки котла щільно закриті. Якщо в процесі першого запуску були виявлені неполадки, усунути їх можна буде тільки після повного охолодження котла.

Альянс-Енергія – продаж та встановлення опалювального обладнання

На сайті компанії Альянс-Енергія ви знайдете великий вибір котельного обладнання. Каталог нашого ресурсу a-energy.net.ua містить котли для житлових будинків, офісів, дач і т.д. наші фахівці допоможуть вам з вибором ефективного та економного котла, ми також надаємо послуги з доставки та встановлення устаткування по Україні. Доставка замовлень здійснюється в Київ, Одесу, Львів, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Харків, Чернігів і т.д.